loader

Hakkımızda

ÜLGENLER CONSTRUCTİON HAKKINDA 33 YILLIK TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ.

 

Ülgenler Construction 1987 yılında kurulmuþtur. Kurulduğu yıldan beri inþaat projeleri üretmektedir. Kuzey Kıbrıs’ta villa, apartman ve site inþaatları yapmaktadır. Modern mimariyi þık tasarımlarla birleþtiren Ülgenler; kaliteli iþ ortaya koymayı öncelikli ilkesi haline getirmiþtir.

 

Müþterilerinden aldığı memnuniyet ve destekle bugünlere kadar baþarıyla gelmiþtir. Ülgenler Construction kaliteden ödün vermemek adına yaptığı tüm binalarda y-tong (gaz beton) kullanmaktadır. Y-tong kuvarsit, çimento, kireç ve su gibi doğal ham maddelerden üretilmektedir. Y-tongların hacmi %84 hava dolu gözeneklerden oluþmaktadır, bu da yüksek ısı yalıtımı sağlamasına yardımcı olur. Bu sayede binalarda ekstra ısı yalıtım malzemesi kullanmaya gerek kalmamaktadır. Ayrıca binalarda y-tong kullanıldığında tek katmanlı duvarlar için gerekli olan ses yalıtım direnci sağlanmıþ olur.

 

Y-tong yanmaz yapı malzemelerindendir, bu sayede yapılar yangına emniyetli hale gelir. Y-tongun bir diğer olumlu özelliği de hafif olmasıdır. Böylece binalar depreme daha dayanıklı olur. Kuzey Kıbrıs Akdeniz iklimine sahiptir. Bu nedenle yazın hava çok sıcak ve nemli olmaktadır. Havanın bu etkilerini en aza indirmek için Ülgenler Construction evlerde yalı baskı teknik malzemeleri kullanılmaktadır. Komple full cephe giydirme olarak adlandırılan bu yöntem sayesinde evlerdeki yaþam konforu artmaktadır. Yapılan evlerin ortak alanlarında jeneratör sistemi bulunacaktır. Böylece elektrikler kesildiğinde zor durumda kalmazsınız. Ayrıca asma tavan ve aydınlatma spotları da evlerde göreceğiniz diğer detaylardandır. Bunlar ve bunlara benzer yenilikçi detaylarla inþa edilecek evlere bayılacaksınız.

 

Kuzey Kıbrıs her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Gelen turistler otellerde kaldıkları gibi ev de kiralayabilir. Kıbrıs’ta kiraya vermek isteyeceğiniz bir dairenin alıcısı çok olacaktır. Bu nedenle Kuzey Kıbrıs’ta daire satın almak iyi bir yatırım aracı olacaktır. Sahile yakın bir ev satın almanız evinizin değerini artıracaktır. Kuzey Kıbrıs ılıman bir iklime sahip olması, Türkiye’ye yakın olması, öğrencilerin uyum sağlamakta zorlanmaması gibi nedenlerden dolayı öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Þehre üniversite okumak için gelen gençler baþta genellikle yurtta kalırlar. Daha sonraları arkadaþ edinen gençler ortak daire kiralamayı tercih etmektedirler. Siz de dairelerinizi öğrencilere kirayabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs’ta yapabileceğiniz bir baþka yatırım türü de arsa ya da arazi satın almaktır. ıyi konuma sahip bir arsa ya da arazi satın alarak üzerine apartman yaptırabilirsiniz. Bu apartman dairelerini satabileceğiniz gibi kiraya da verebilirsiniz. Siz de Ülgenler Construction’a gelerek arsalarınız için proje çizdirebilirsiniz. Dilerseniz bitmiþ projelere göz atabilir; sizin için en uygun evi satın alabilirsiniz. Arsa ya da arazi satın alırken kullanım amacına en uygun þekilde hizmet verecek arsayı seçmeniz önemlidir.

 

Arsa ve arazi yatırımları uzun vadede getiri sağlayan yatırımlardır. Eğer 5-10 yıl içerisinde geri dönüþ istiyorsanız arsa yatırımı, 10 yıl ve üzerinde bekleme durumunuz varsa arazi yatırımı önerilmektedir. Bu noktada arazi ve arsanın farkını açıklamakta fayda var. Arazi imar izni almamıþ toprak paçasıdır, arsa ise imar izni almıþ toprak parçasıdır. Satın aldığınız araziye imar izni geldiğinde yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Arsada ise bulunduğu bölgenin popülerliği arttıkça değerlenmektedir.

 

Arsalar üzerine yeni bir ev inþa edebilmek için öncelikle mimari bir projenin çizilmesi gerekir. Bu aþamada hazırlanan projenin belediyelerce belirlenen þartlara ve imar durumuna uyması önemlidir. ımar durumu için belediyeden izin alınması gerekmektedir. Alınan izin doğrultusunda mimari projenin çizimine baþlanmaktadır. Mimarlar ve mühendisler uyum içerisinde gerekli prosedürlere uygun projeler çizerler. Yapım aþamasında binanın mukavemet hesabı, yük hesabı ve diğer gerekli hesaplamalar inþaat mühendisleri tarafından yapılmaktadır. Bu aþamada ise inþaat ruhsatı almak gerekmektedir. ınþaat ruhsatı alınmadığı takdirde arsalar üzerine ev yapılamamaktadır. ınþaat ruhsatı alındıktan sonraki 2 yıl içerisinde inþaata baþlanması gerekmektedir. Aksi takdirde alınan ruhsat geçersiz olmaktadır. Ruhsatın geçersiz olduğu bir diğer durum da baþlanan inþaatın 5 yıl içerisinde

bitirilmemesidir.

Siz de Ülgenler Construction’a gelerek sahibinden satılık daire hakkımızda bilgi alabilirsiniz.

 

Kuzey Kıbrıs’ta inþaat sektörü çok canlıdır. Yurt içi ve yurt dıþından çok sayıda kiþi adaya yatırım yapmaktadır. Adaya yapılan yatırımlar kısa sürede geri dönmektedir. Siz de Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapmak isteyenlerdenseniz bir inþaat þirketine giderek fikir alabilirsiniz. Ülgenler Construction Kuzey Kıbrıs inþaat sektöründe baþarılı bir þekilde varlığını sürdürmektedir. Siz de Ülgenler Construction’a gelerek yapılacak projelerden haberdar olabilir, bitmiþ projelere göz atabilirsiniz.

 

 

Sepet ( 0 )

Sepetinizde 0 Ürün var

Kapat

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

X