loader

ÜLGENLER , Yolcuları Kıbrıs PCR Testi Hakkında Bilgilendirdi

10 Kas

ÜLGENLER CONSTRUCTİON  Kıbrıs PCR Testi Hakkında Bilgilendirdi

Korovirüs ile mücadele kapsamında ülkelere giriş çıkışlarda uygulanmak üzere kararlar alınmıştır. Pegasus Hava Yolları yolcularını alınan kararlar konusunda bilgilendirmiştir. Özellikle yurtdışına seyahat edecek kişiler koronavirüs kapsamında alınan kararları yakından takip etmelidir. Bu sayede kişiler seyahate çıkılan andan itibaren nasıl bir yol izlemesi gerektiğini bilerek, gerekli belgeleri hazırlar.

ÜLGENLER CONSTRUCTİON , Türkiye’den KKTC’ye gidecek yolcular için çift kademeli PCR testi uygulanacağını açıkladı. Karara göre Türkiye’den çıkış yapan misafirlerin uçuştan önceki 3 ile 5 gün arasında test yaptırmış olması gerekmektedir. Negatif çıkan test sonuç belgesi gidiş sırasında yetkililere bildirilmelidir. Bu kişiler KKTC’ye giriş yaptıklarında tekrar PCR testine tabi tutulacaklardır. Test sonucu pozitif çıkan vatandaşların KKTC’ye girişlerine izin verilmeyecektir.

Pegasus Hava Yolları tarafından yapılan açıklamada; “KKTC tarafından yayınlanan Bakanlar Kurulu kararı gereğince 15-31 Temmuz 2020 tarihlerinde Kıbrıs’a günde 3 sefer yapılacaktır. Kıbrıs uçuşlarımız İstanbul Sabiha Gökçen-Lefkoşa, Ankara-Lefkoşa, Adana-Lefkoşa olarak gerçekleştirilecektir.” denmiştir.

Türkiye’de uçuştan 0 ile 3 gün arasında test yaptırmış olan kişiler uçuşa kabul edilecek ancak Kıbrıs’a girdikten sonra 3 gün boyunca karantina altında tutulacaklardır. Bu sürede yapılacak olan konaklama ve test masrafları kişinin kendisi tarafından karşılanmalıdır. Süre sonunda bu kişilere tekrar PCR testi uygulanacak, sonucu pozitif çıkan vatandaşlar KKTC’ye alınmayacaktır. PCR testi için numune veriliş tarihi baz alınmalı, buna göre hesaplama yapılmalıdır. Kıbrıs’ta konaklamanın güvenli olması için çeşitli önlemler alınmıştır. Örneğin bir müşteri odadan ayrıldıktan sonra 12 saat boyunca yeni bir müşteri alınmamaktadır. C grubu ülkeleri en yüksek risk altındaki ülkelerdir. Buradan KKTC’e gelecek kişilerden de negatif PCR sonuç belgesi istenecektir. Bunun yanı sıra vatandaşların 14 gün süreyle Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen karantina merkezlerinde kalmaları gerekecektir. Son zamanlarda İngiltere’de gözlenen iyileşme nedeniyle buradan KKTC’ye gelen kişilerin çift aşamalı PCR testiden sonra 7 gün karantinada kalmalarına karar verilmiştir.

Koronavirüsün daha fazla kişiye bulaşmaması için alınan kararlara uymak gerekir. Bu sayede kişi kendini ve çevresindekileri en iyi şekilde korumuş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepet ( 0 )

Sepetinizde 0 Ürün var

Kapat

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

X